Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. (3. kötet kiányzik. Összesen 4 db. Bp.,(1894-1898),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kicsit kopott borítókkal
Ezernyolcszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki szabadságharcz képekben. Szerk.: Jókai Mór - Bródy Sándor - Rákosi Viktor. Bp., [1998], Kossuth Kiadó. Az 1898. évi kiadás (Bp., Révai) reprintje. Kísérőtanulmánnyal. Kiadói egészvászonkötésben, jó állapotban.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. kötet. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa, 295 p.+38 t.;432 p.+111 t.; 139 p.+38 t. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papírtokban, jó állapotban.
Michael Coe -Dean Snow -Elizabeth Benson: Az ősi Amerika atlasza. Ford.: Kóthay Katalin, Szeljak György. Bp.,1997,Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
Lengyel Tünde-Várkonyi Gábor: Báthory Erzsébet. Egy asszony élete. Bp., 2010, General Press. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Méri István: Egy Árpád-kori magyar falu leletmentő ásatása Tiszalök-Rázom, 1950-53. Bp., 2000, Magyar Nemzeti Múzeum. 148 p. Készült 500 példányban. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. 5 kihajtható térképpel, régészeti ásatási helyszínrajzzal. Kiadói papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval.