Makkai László: Bethlen Gábor emlékezete. Bibliotheca Historica. Budapest, 1980, Magyar Helikon. Aranyozott egészvászon kötésben, papír védőborítóval, helyenként gyűrött lapokkal, de egyébként jó állapotban.
Tanulmányok és források az 1848-1949-es forradalom és szabadságharc történetéhez. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 1998, a MTA Miskolci Akadémiai Bizottság és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár kiadása. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 500 példányban.
Folyóiratok, hirlapok. A Lévay József Könyvtár kötetkatalógusai 1. Szerk: Bálint Péterné, Garamvölgyi Ernőné, Dr. Kis Józsefné. Miskolc, 1984., Miskolci Városi Könyvtár.Példányszám: 1000. Kiadói papírkötésben.
Kósa László: A Magyar Néprajzi Társaság története. 1889-1989. A Magyar Néprajzi Társaság százéves története. A Magyar Néprajzi Társaság Könyvtára 7. Bp, 1989, a Magyar Néprajzi Társaság és a Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszékének kiadása. Papírkötésben, kissé kopott de egyébként jó állapotban.
Folyóiratok, hirlapok. A Lévay József Könyvtár kötetkatalógusai 1. Szerk:Bálint Péterné, Garamvölgyi Ernőné. Miskolc, 19874, Miskolci Városi Könyvtár. Papírkötés, jó állapotban.
Foglalkozások és életmódok. Válogatott tanulmányok honismereti szakkörök és kutatók munkáiból. Szerk: Dobrossy István. Miskolc, 1976,A Miskolci Herman Ottó Múzeum Néprajzi Kiadványai 7. Papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Tóth Péter: Nógrád vármegye nemesi közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái (1652-1656). Salgótarján, 2001., Nógrád Megyei Levéltár. Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.