(ifj.) Andrássy Gyula (1860-1929): A magyar állam fönmaradásának és alkotmányos szabadságának okai. II. köt. Bp., 1905., Franklin-Társulat, 4+270 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
Krúdy Gyula: A magyar sasfiók. Bp. (1934)., Fővárosi Könyvkiadó Kft. I. kiadás. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott papír védőborítóban. Megviselt állapotban, Dr. Fábiánék ex librisével.
Migray József: Egy keresztényszociális állam története. A jezsuiták köztársasága Paraguayban (1609-1768.) Bp., 1923, Népszava, 71+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, a hátsó borító leszakadt, szakadozott lapokkal.
Lázár József: A "magyarság" útja Sumer-ból a Kaukázuson, Indián és Baktrián át az urali "Nagy-Magyarországba". Bp., 1996. Papírkötésben, jó állapotban.
Pintér-Nagy Katalin: A hunok és az avarok fegyverzete, harcmodora a írott források alapján. Magyar Őstörténeti Könyvtár 3. A Szegedi Tudományegyetem Középkori Egyetemes Történeti Tanszékének kiadványai. Bp.,2017,Balassi. Kiadói papírkötés.
Szamota István: Magyar oklevél-szótár. Régi oklevelekben előforduló magyar szók gyűjteménye. Pótlék a Magyar nyelvtörténeti szótárhoz. Szerk.: Zolnai Gyula. Bp., 1902-1906, Hornyánszky Viktor könyvkereskedése, 1210 p. Kiadói papírkötés, javított borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzővel.
Hillenbrand, Laura: Rendíthetetlen. Az emberi akarat és méltóság diadalának igaz története a második világháború poklában. Ford.: Illés Róbert. Bp., 2014, Cartaphilus. Kiadói papírkötés, néhány lap kissé foltos.
Kosáry Domokos: Újjáépítés és polgárosodás 1711-1867 (Magyarok Európában III.) Bp., 1990. Háttér lap- és könyvkiadó. Kiadó kartonált papírkötés, papír védőborítóban.