Szomory Dezső: Harry Russel-Dorsan a francia hadszintérről. Bp., 1918, Pallas, 1 t.(a szerző hártyapapírral védett, fényképe)+261 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, rajta kis hiánnyal, javított kötéssel, nagyrészt felvágatlan lapokkal, kissé dohos.
3 db könyv - Kubinyi Ferenc: "...ketrecbe engem zártak..." + Horthy István repülő főhadnagy tragikus halála + Hogyan történt? Horthy István repülő főhadnagy és kora. Kiadói papírkötés, kötetenként eltérő állapotban.
Nagy Kálmán: Két tábornok. Vetter és Vattay élete, kora, hadművészete. (Bp.), 2000, General Press. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált bársonykötés, a lapéleken kisebb folttal, helyenként bejegyzésekkel. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Magyarország hadtörténete I-II. Szerk.: Liptai Ervin, Borus József, Tóth Sándor. Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Bp., 1984-1985, Zrínyi. Fekete-fehér és színes képekkel, térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Lyn MacDonald - Shirley Seaton: 1914-1918. Voices & Images of the Great War. London, 1991., Penguin Books. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Stephen Badsey: D-day. A partraszállás története a normandiai partoktól Franciaország felszabadításáig. Ford.: Sebők János. [Bp., 1997], Ferenczy. Kiadói kartonált papírkötés.
Robin Cross: A sas bukása. A harmadik birodalom utolsó napjai. Ford.: Horváth Gábor. Pécs, 1996., Alexandra. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
David Stafford: Tíz nappal a Normandiai partraszállás előtt. Visszaszámlálás Európa felszabadításáig. Ford.: Horváth Norbert, Novák Gábor. Debrecen,2003,Gold Book. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Robert L. O'Connell: A kard lelke. A fegyverek és a hadviselés története az őskortól napjainkig. John Batchelor illusztrációival. Ford.: Molnár György. [Debrecen, 2005], Gold Book. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.