Francois Mauriac: A Frontenac-misztérium. Ford.: Possonyi László. Vigilia-Könyvek 2. Bp.,[1934], Magyar Kultúra. A borítón Molnár C. Pál illusztrációjával. Kiadói papírkötés, egy javított lappal, a borítón szakadással.
Jócsik Lajos: Iparra magyar. Magyar Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., én., Magyar Élet. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel, egy lapon kis bejelölésekkel.
Mikszáth Kálmán: A két koldus diák. Zádor István rajzaival. Bp.,é.n.,Révai, 132+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen egészen kis sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal. "Zádor István a műhöz készített rajzaival a Képzőművészeti Társulat kiállításán az I. állami illusztráció-díjat nyerte el. "
Karácsony Sándor 7 db füzete: Az index első lapja; Hazulról az iskolába; Az index belső lapja; A pad alatti forradalom; Feketebetüs diáknaptár; Pirosbetüs diáknaptár. A Diákélet Mindennapi Problémái II., III., IV., V., VII., VIII. + Kit vegyek el? Második kiadás. Bp., 1946, Exodus. Kiadói tűzött papírkötés, közte sérültek.
Prokop Péter: Boldogasszony. Loretoi litánia. Róma, 1984, Ugo Detti nyomdája, 196 p. Számos egészoldalas képpel illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Hegedűs Géza: Polgár Szilárd tanuvallomás a tegnap alkonyáról. Dedikált ismeretlen író társának Micuka? címzéssel Bp., 1946. Anonymus. Kiadói papír kötésben
9 db sorozat füzet: Cornelius Tacitus évkönyveiből. Ford.: Dr. Ozorai Lajos. Magyar Könyvtár. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). + Horatius epistulai. Latin és görög classicusok fordítása és magyarázta IV. füzet. Ford.: Dr. Boros Gábor. Tanulók Könyvtára. Bp., 1917, Athenaeum. + Diákkönyvtár 7 db száma. Bp., 1925-1934, Aczél Testvérek. Kiadói papírkötés, változó állapotban, több sérült, e...
Coolen, Anton: A jó gyilkos. Ford.: Madelon Lulofs. Bp., 1942, Athenaeum, 219 p. A kiadó fennállásának 100. évfordulós kiadása. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, illusztrált kiadói papírborítóban.
Mach, Ernst: Die Mechanik in ihrer Entwicklung. Historisch-kritisch dargestellt von Dr. Ernst Mach. Mit einem Anhang von Joseph Petzoldt. Achte Auflage. Leipzig, 1921, F. A. Brockhaus, XIV+521+1 p. Német nyelven. Könyvkötői félvászon-kötés, kissé kopott borítóval