Beöthy Zsolt: A magyar irodalom kis-tükre. Bp.,1900, Athenaeum., 216 p. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval.
Wilhelm Dilthey: Élmény és költészet. Három tanulmány. Az európai irodalom fejlődése. Novalis - Hölderlin. Ford. és bevezetéssel ellátta: Várkonyi Hildebrand. Ember és Természet. 8. Bp., 1923., Franklin. Egyetlen kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, a szennylapokon ceruzás jegyzettel.
Henry Fitch: The Perfect Calendar for Every Year of the Christian Era. Designed for Practical Every-day Use. New York-London, 1928, Funk and Wagnalls Company. Egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban. Angol nyelven.
A nagy vadászat, avagy a részecskék képregényes világa. Összeállította: Kiss Dezső, rajzolta Kónya Katalin. Bp., 1988, Gondolat. Papírkötésben, jó állapotban.
Eszterhás István: Vérző karcolatok I. Kétszer radikális Gyuri. Cleveland, 1958, szerzői magánkiadás. 47 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Wagner-Zellhoff: A bőrünkről van szó. Közgazdaság mindenki számára. Ford.: Molnár Ákos. Bp., 1938, Grill Károly. 304 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.