Baráthosi-Balogh Benedek: Dai Nippon. 1-3. köt. Bp., 1906. Korvin testvérek. 479 p. (103 képpel); 448 p. (számos kihajtható képpel és térképpel; 367 p. Kiadói, egységes, feliratozott Leszik Károly-féle vászonkötésben.szép állapotban
Pozsony vármegye, Pozsony sz. kir. város, Nagyszombat, Bazin, Modor és Szentgyörgy r. t. városok. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Apollo Irodalmi Társaság, (Légrády-ny.), 2+X+754 p.+12 t.(ebből 4 színes)+ 2 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon sorozatkötésben, Leszik-kötés, festett lapszélekkel...
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, borítón kopásokkal, első borító belsején egy folttal
Esztergom vármegye. A Magyarország Vármegyéi és Városai Központi Szerkesztő Bizottságának felügyelete alatt írták az esztergommegyei helyi munkatársak. Magyarország Vármegyéi és Városai. Bp.,[1906], Országos Monografia Társaság, XII+471 p.+1 (kihajtható térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, foltos hátsó borító, lapok a tűzésnél néhol ...
Dr. Borovszky Samu(szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Abauj-Torna Vármegye és Kassa. I. kötet. Bp., 1896, Apollo Irodalmi Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, Könyvtest elvált a borítótól, címlapon és egy lap szélén szakadások, borítón kis szakadások
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Bács-Bodrog Vármegye I. Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Több képpel, térképpel és műmelléklettel illusztrálva. Budapest, é.n. [1909], Országos Monográfia Társaság, 1 térkép+4+VI+ 477 [helyesen 475]+1 p.+ 2 t.; Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélekkel. gerincen kettő sérüléssel
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. IX. Magyarország III. kötete:Budapest, Fiume. Bp.,1893, M. Kir. Államnyomda, . Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált, színes képtáblával. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, néhány lap kijár.
Némethy Lajos, némethy: Nagyboldogasszonyról nevezett Budapestvári Főtemplom történelme Második bővített munkálat (öt műmelléklettel). Esztergom, 1876. Horák Egyed. 239 + [1] p. + 5 t. (3 lith., 2 acélm., egy műmelléklet hiányzik és az utolsó lap. Korabeli félvászon kötésben.
Münnich Sándor: Igló király korona és bányaváros története. I. rész: A legrégibb időktől Lubomirszkyék koráig. II. rész: A Lubomirszkyék korától a legújabb korig. Sajtó alá rendezte: Nikházy Frigyes. Kiadja: Igló városának tanácsa. Igló, 1896, Schmidt József Könyvnyomdája, 1 t. (kihajtható címkép)+4+558+2+ LVIII+4 p. + 8 (fekete-fehér képtáblák) t. és 1 (kihajtható melléklet) t. Egészoldalas feket...