Donászy Ferenc: Őserdőkön, tengereken. Természeti képek és vadászkalandok mind az öt világrészből. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., én., Győző Andor. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza kötéssel, hiányzó elülső szennylappal.
Magyarország és Erdély képekben. I-IV. kötet (Két kötetben.) Szerk.: Kubinyi Ferenc - Vahot Imre. Bp., 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Kiadói kartonált papírkötés. Reprint kiadás.
Cséke Zsolt: Benyovszky Móric és a malgasok födje. Pécs, 2012, Publikon, 203 p. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés enyhén kopott
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,(1902),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+221+1 p.+15 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) t. Egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1927.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 250+1 p.+ XVI (fekete-fehér képtáblák) t. +3 (2 kihajtható, 1 nagyméretű térkép melléklet: A Tűzföld térképe, a hajtás mentén szakadással, 37x57 cm) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekk...
Bánhidi Antal (1902-1994): A gerle 13 útja. - - útinaplója. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.