Ossendowski, Ferdinand : Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,(1924), Franklin, 240 p.+ 1 (kihajtható térképpel) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foltos térképpel, ex libris-szel.
[Etherton, Percy Thomas (1879-1963)] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.],Franklin,1 (címkép) t.+262+2 p.+ 21 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, két kijáró képtáblával.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Fordította: Vitéz Mezey Dénes. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin, 270+1 p.+20 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval és gerinccel.
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p. + 32 t. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Baktay Ervin (1890-1963): A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934],Franklin, 220+1 p. + 57 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (térképek) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval. Érdekes ajándékozási sorokkal: "Werner Adolf dr. zirc...
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1927.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 250+1 p.+ XVI (fekete-fehér képtáblák) t. +2 (kihajtható térképek) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón ko...
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".(,,Stella Polare.") Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Ford.: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1904.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 218 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. +199+1 p.+3 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, 1 kétoldalas, 1 kihajt...
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Ford.: Gáspár Miklós. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin, 256 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 2 (térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kopott borítóval.
[Sven Hedin (1865-1952)] Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Fordította Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. + VI+2+330 p.+ 39 t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokk...
Dr. Kazár Lajos: Erdély a tények szerint. Canberrra, 1989, National Library of Australia, 16+4 p. Fekete-fehér térképekkel illusztrálva. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.