Dr. Kós Károly-Szentimrei Judit-Dr. Nagy Jenő: Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Gerő László: A helyreállított budai vár. Bp.,1980, Műszaki. Rengeteg fekete-fehér fotóval illusztrálva.Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé karcos papírborítóval, de egyébként szép állapotban.
Ligeti Lajos: Az ismeretlen Belső-Ázsia. Bp., 1940, Athenaeum, 359+1 p. + 8 (fekete-fehér fotók) t. Oldalszámozáson belül egy egészoldalas térképpel. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Mozart und Prag. Praha, 1957, Artia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Cseh nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón egészen kis szakadással.
Varga Ádám, Boda Ferenc: Mözs község története. Szekszárd, 1973, Új Élet Termelőszövetkezet. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a borítón és néhány képtáblán kézi színezéssel, helyenként kissé foltos lapokkal. Megjelent 2000 példányban.
A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Trianon előtti és Csonka-Magyarország térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon-kötésben, kiadói javított, kissé szakadt papír védőborítóban, összeségében jó állapotban.
Pest szabad királyi város címeres kiváltságlevele. 1703. Szerk. és az ismertetőt írta: Dr. Csáky Imre. Bp., 1999., HÍD Marketing és Térképészeti KFt. - Budapest Főváros Levéltára,48 p. Facsimle kiadás. Kiadói bársony-kötés.
Lugosi Lugo László: Szetnendre. Bán András, Máté György, Sánta Antal, Tóth Antal, Török Katalin szövegével. Lugosi Lugo László fotóival. Bp., 2002., Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Emanuel Poche: Prága. Karel Neubert és Antonín Srch fotóival. Bp.,1973,Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.