Clair Vilmos: Párbaj-codex. A kard-, vitőr- és pisztolypárbaj, különböző nemei: Roskovics Ignác, Kimnach László, és Grünwald Imre festőművészek eredeti rajzaival. Bp., 1899, Singer és Wolfner,(Pátria-ny.), 2+192 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Negyedik kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötésben, néhány lapon bejelöléssel, foltos lapokkal. A szerző, Clair Vilmos (1858-1951) jogász, újságíró, párb...
1916 A Pénzintézetek Hadikórházának első évkönyve. Válogatott fejezetek a háborús orvoslástanból. Szerk.: Manninger VIlmos, John M. Károly, Parassin József. Bp., 1916, Pénzintézetek Hadikórháza, CXXXX+4+767 p.+31 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, közte színes táblákkal, rajtuk háborús sérülések fotóival is. Kiadói festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, rojtos, sérült...
A Nagy Háború írásban és képben 3 kötete. Első rész: Északon és délen I-III. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,1915-én, Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a 3 kötetben 1 kijár...
Der Deutsch-Französische Krieg 1870-71. Nach den besten Quellen bearbeitet von Egmont Fehleisen, Inhaber des eisernen Kreuzes. Zweiter Band. Reutlingen, é.n., Druck und Verlag von Ensslin und Laiblin. Fekete-fehér képekkel, könyvdíszekkel és egészoldalas, színes litográfiákkal illusztrálva. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, helyenként kissé sérült, fo...
Hanasiewicz Oszkár: Korszerű hadisebészet vezérfonala. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 180 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van.
Nyékhegyi Ferenc: A Diaz-féle fegyverszüneti szerződés (a páduai fegyverszünet). Bp., 2003, Magyar Mercurius. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.