Reményi Béla: A hetedik nap. Versek. 1959-1961. Bp., 1962., Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
A szerző, Reményi Béla (1914-1962) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Hubay Miklós: Úton és itthon. Naplók, találkozások. Bp., 1970., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt kiadói papír védőborítóban.
A szerző, Hubay Miklós (1918-2011) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
ÉN. Szovjet írók önéletrajzai. Vál.: Gerencsér Zsigmond. Elbert János bevezetőjével. Bp., 1968., Gondolat. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A fordításokat és a jegyzeteket ellenőriző Maráz László által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Vészi Endre: A piros oroszlán. Bp.,1971,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2000 példányban.
A szerző, Vészi Endre (1916-1987) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Dobozy Imre: Hatalom nélkül. Regény. Bp.,1979,Szépirodalom. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szerző, Dobozy Imre (1917-1982) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Nyerges András: A kapu. Bp.,1978,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szerző, Nyerges András (1940- ) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Illés Endre: Hamu. Hármaskönyv. 3. köt. Az elbeszélő. Bp., 1972, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
A szerző, Illés Endre (1902-1986) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Hegedüs Géza: Az idők mélyén. Bp., 1961., Magvető. Győry Miklós illusztrációival. Kiadói félvászon, kiadó szakadt, sérült papírborítóban.
A szerző, Hegedüs Géza (1912-1999) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Lajta Kálmán: Családtagok. Regény. Bp.,1977,Szépirodalom. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
A szerző, (1927-1989) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.