Dr. Szathmáry László: Magyar alkémisták. Bp.,1928, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, a felső lapélek festettek. Jó állapotban
Benka Gyula emlékkönyv. A szarvasi evangélikus főgimnázium volt tanára és igazgatója 1838-1923. Bp., 1928, Szarvasi Öregdiákok Szövetsége (Általános Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt.), 136 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Dickens Károly: Copperfield Dávid ifjúsága. A magyar ifjúság számára angolból átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., é.n., Komjádi Könyvkiadóvállalat, 174+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, kissé foltos, kopott borítóval.
Gyulai Pál: Egy régi udvarház utolsó gazdája. Beszély. Dörre Tivadar rajzaival. Bp., 1898, Franklin-Társulat, 168p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapszélekkel, kissé foltos borítóval, részben szétvált kötéssel, a lapok egy része kijár.
Reves, Emery [Révész Imre]: A béke anatómiája. Ford.: Máthé Elek. Bp., 1947, Káldor György, 314 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült elülső szennylappal. A fordító, Máthé Elek dedikációjával, illetve Boldizsár Iván (1912-1988) Kossuth-díjas író részére írt, autográf levelével.
Sumonyi Zoltán: Pesten még nyár van. Bp.,1983,Magvető. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
A szerző, Sumonyi Zoltán (1942-) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Farkasházy Tivadar: Mitisír a hogyishívják? Könyvújság. Bp., 1988., Kossuth. Kiadói papírkötés.
A szerző, Farkasházy Tivadar (1945- ) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Fodor András: Kőnyomat. Bp.,1982,Szépirodalmi. A borító és a címoldal rajza Borsos Miklós munkája.
A szerző, Fodor András (1929-1997) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Sándor György: Nézeteltérítés. Bp., 1985., Magvető. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
A szerző, Sándor György (1938- ) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.