Szerb Antal: Száz vers. Görög, latin, angol, francia, német, olasz válogatott költemények eredeti szövege és magyar fordítása. Összeáll.: - -. Bp., 1983., Magvető. Kiadói kopott egészvászon-kötésben.
Babits Mihály: Az európai irodalom története. Bp., én., Nyugat, 728 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Vitányi János: Balogh Ádám a nevem. Bp., 1958., Zrínyi. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakad papír védőborítóban. A szerző, Vitányi János (1918-1962) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány. + Sándor Iván: Bp.,1979,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakad papír védőborítóban.
A szerző, Sándor Iván (1930-) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Illés Béla: Ég a Tisza. Regény 3 kötetben. Kun Béla előszavával. Bp., 1958., Zrínyi. Második kiadás. Kiadói félvászon, kiadó szakadt illusztrált papírborítóban.
A szerző, Illés Béla (1895-1974) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
De ki adja vissza a hitünket?! Szörényi Levente magyarságról, emberségről, Istenről, és persze zenéről is. Szerk. és a záró beszélgetést készítette: Kocsis L. Mihály. Bp., 2005, Magyar Egyetemi Kiadó, 561+5 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Insel-Bücherei 6 kötete (Nr. 294, 422., 250.,517, 567.,545.):
Paul Klee Handzeichnungen. Mit einem Geleitwört von Will Grohmann.;
Georg Kolbe Bildwerke. Vom Künstler ausgewählt.;
Albrecht Dürer: Die kleine Passion.;
Die Muttergottes. Deutsche Bildwerke.;
Franz Marc: Tierstudien. 36 Handzeichnungen.;
Tilman Riemenschneider im Taubertal. 47 Bildtafeln. Mit einem Geleitwort von Kurt Gerstenberg.;
Leipzig, é. n.-1939, Insel Verlag. Színes képekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötésben, a gerincen kis hiánnyal.