Donászy Ferenc: Villámsugár. Indiántörténet a messze nyugatról. Bp.,én.,Hungária-ny., 271+1 p. Kiadói kopott félvászon-kötés, a hátsó kötéstábla belsején ragasztó nyomokkal, a 16-33. oldalak között kijáró lapokkal.
Victor Hugo: A nyomorultak. I-VIII. rész (4 kötetben.) Ford.: Éber László, Csillay Kálmán. Schöpflin Aladár bevezetésével. Prihoda István illusztrációival. Bp.,(1943),Csokonai. Második kiadás. A papír védőborítókon Byssz Róbert illusztrációival. A papírborítón Victor Hugot- ábrázoló grafikával. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítókon kis kopásnyomokkal, kis sérülésekkel, és javításnyomokkal.
Kósa László - Szemerkényi Ágnes: Apáról fiúra. Néprajzi kalauz. Bp, 1973, Móra. Sáros András Miklós rajzaival és fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kissé papír védőborítóban.
A Napkelet Lexikona I-II. köt. Bp., 1927, Magyar Irodalmi Társaság. Egy kötetben. Fekete-fehér fotókkal, térkép mellékletekkel. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az I. rész címlapja hiányos, sérült gerinccel.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kopottas állapotban, belül a gerincnél laza fűzés.
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Hornyánszky. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, viseltes állapotban.
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Hornyánszky. Kiadói aranyozott foltos egészvászon kötésben, kopottas állapotban.
9 kötet az Erdélyi Szépmíves Céh kiadványaiból: Vásárhelyi Z. Emil: Erdélyi művészek 2db, Makkai Sándor: Egyedül. Gróf Bánfy Miklós: Megszámláltattál.. Kuncz Aladár: Felleg a város felett. Reményik Sándor: Romon virág. Kós Károly: Varjunemzetség. Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Szerb Antal: Magyar irodalomtörténet. Kopottas borítókkal, egészvászon-kötésben.