Liska Dénes: A papa, a mama meg a többiek. Bp., [2005], Garbo. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
A szerző, Liska Dénes (1927-2012) által dedikált példány.
Bodrogi Zsigmond: Virradóra. Versek... Dalok... Bp., 1919., Magyarországi Szocialista Párt,(Pesti Könyvnyomda) 127+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
Gyóni Géza: Rabságban. Utolsó versek. (1915-1917.) Bp., 1919., Athenaeum, 1 t.+160 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány, kissé laza címképpel.
Zolnay Vilmos: Az írói mesterség. Bp., 1971., Gondolat. Kiadói kissé kopott papírkötésben, a hátsó borítón szakadással.
A szerző, Zolnay Vilmos (1913-1983) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Juszt László-Zeley László: A gondolkodás terhei. Bp., 1986., Medicina. Kiadói papírkötés.
A szerző, Zeley László (1946-) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Pók Lajos: Kafka világa. Írók világa sorozat. Bp., 1981., Európa. Kiadói papírkötés.
A szerző, Pók Lajos (1919-1998) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Görgey Gábor: Alacsony az Ararát. Noé. Komédia. Handabasa avagy A fátyol titkai. Bp.,1971,Magvető. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
A szerző, Görgey Gábor (1929-) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Jósika Miklós: Egy néger szabadságharcos. Mügge Tivadar után. IV. kötet. Jósika összes munkái. Pest, 1872, Heckenast Gusztáv, 188+7 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Jósika Miklós: A két barát. Történelmi regény. I. kötet. Jósika összes munkái. Pest, 1869, Heckenast Gusztáv, 208 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Szondi Lipót: Káin, a törvényszegő. Mózes, a törvényalkotó. Bp., 1987, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.