Benedek Elek: Csudalámpa a világ legszebb meséi. 1. Piros Mesekönyv. H. J. Ford és más művészek rajzaival. Bp., 1912., Athenaeum, 319+1 p. Első kiadás. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés,a borítón kopás- és folt nyomokkal, laza kötéssel, kijáró lapokkal, kiadói kopott kartontokban. Ritka!
Benedek Elek: Galambok. Elbeszélések fiatal lányoknak. Budapest, 1905, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói szecessziós, festett, aranyozott egészvászon kötésben, minimális kopással 23 cm
Három kis meséskönyv. Balázs Béla: Testvérország. Kozma Lajos rajzaival; Jászay-Horváth Elemér: Árva János. Örkényi István rajzaival; Lesznai Anna: Mese a bútorokról és a kisfiúról. Lesznai Anna rajzaival. Reprint kiadás. Bp., 1993, Ciceró. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír dísztokban, néhány lapon sérült lapszélekkel.
Bethlen Margit: Meséskönyve. Vasárhelyi Z. Emil rajzaival. A borító Toncz Tibor munkája. Bp., 1940., Révai. Színes képtáblákkal. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel.
Fukar marok lakomája. Észak-Amerika nyugati partvidékének indián mítoszai és meséi. Népek meséi sorozat. Vál. és az utószót írta: Borsányi László. Ford.: Ignácz Rózsa. Népek meséi. Bp.,1983,Európa. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány. +
A cigány meg a sárkány. Püspökladányi cigány mesék. Ford.: Mészáros György, Vekerdi József. Az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. Az illusztrációk Bartha László munkái. Népek meséi sorozat. Népek meséi. Bp., 1974, Európa. 6 egészoldalas illusztrációval. Átkötött kemény-kötés, volt könyvtári példány.
Deutsches Knabenbuch. Ein Jahrbuch der Unterhaltung, Belehrung, und Beschäftigung für unsere Knaben. 17. Mit Zahlreichen Text und Fearbenbildern. Stuttgart,én.,K. Thienemanns Verlag. Szövegközti fekete-fehér és színes, valamint színes egészoldalas képtáblákkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Ringa Ringa Reia. I. Teil. Kinderlieder und KInderspiele. Hrsg. von: Hans Enders und Gustav Moißl unter Mitarbeit von Dr. Kurt Rotter. In Verbindung mit Karl Liebleitner, Heinrich Martinez, Rudolf Preiß, und Raimund Zoder. Buchschmuck von Ida Bochatta. Wien-Berlin-Leipzig-New York,1928, Deutscher Verlag für Jugend und Volk. Német nyelven. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel. + Robert Hertwig: Reise durch die Kinderstube. Text von Robert Hertwig. Bilder von E. J. Manning. hn., én., nyn., 6 sztl. lev. Német nyelvű képes mesekönyv. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, szétvált kötéssel, kijáró, kopott táblákkal, két tábla törött, rossz állapotban.
Szulhan-Szaba Orbeliani: Az új bölcsesség meséskönyve. Ford.: Honti Rezső. Bp., 1955., Új Magyar Könyvkiadó. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, volt könyvtári példány, a borítón kézzel írt címfelirattal.
Fukar marok lakomája. Észak-Amerika nyugati partvidékének indián mítoszai és meséi. Népek meséi sorozat. Vál. és az utószót írta: Borsányi László. Ford.: Ignácz Rózsa. Bp.,1983,Európa. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Urasima Taró, a szegény halász. Japán népmesék. Vál.: Büky Béla. Ford.: Balogh Barna és Büky Béla. Ortutay Gyula utószavával. Voigt Vilmos jegyzeteivel. Népek meséi. Bp.,1965,Európa. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány.