A fakó lovacska. Kazah népmesék. Ford.: Balázs Béla, Geréb László, Rab Zsuzsa. Vál., az utószót és jegyzeteket írta: Kovács Zoltán. Népek meséi. Bp.,1958,Európa. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány. + Az aranyfonó lányok. Észt népmesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Bereczki Gábor. A versbetéteket Képes Géza fordította. Az illusztrá...
Navaring, az óriás. Mítoszok és mesék Új-Guineából. Vál., ford, az utószót és a jegyzeteket írta: Bodrogi Tibor. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Gottl Egon fotóival. Népek meséi sorozat. Bp., 1973, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
H. C. Andersen: Képeskönyv kép nélkül. Hajdu Henrik fordító dedikálásával Bp., 1958. Magyar Helikon. Bibliofil egészbőr kötésben, sorszámozott (1085. sz.) 10x10 cm
Ifj. Gonda Béla: A fiatal lány otthon. A borító Ács Klára munkája. Bp., 1917, Szerző. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadt borítóval.