Peggy Jett Pittenger: The Wonderful World of Ponies. New York, 1973, Arco. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, és gerinccel.
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
Dr. Gerhard Benzmer: Dein Kopf - dein Character! Was Schädelform und Untlissbildung über die Wesensart des Menschen verraten. Stuttgart, 1934, Kosmos, 80 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Sérült kiadói papírkötés.
Zimmermann Gusztáv: A kanárimadár természetrajza, ápolása és betegségei. Bp., 1943. M. kir. Term tud Társ. . Kopott borítóval, szétvált, a borítón több szakadással. 140p. Ritka!
Abhandlungen der Bayerischen Akademie der Wissenschaften. Mathematisch-Naturwissenschaftliche Abteilung. XXXII. Band. München, 1928, Verlag der Bayer. Akademie der Wissenschaften. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Könyvkötői, aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel.
Ludwig Grundriss der Geburtshilfe für praktische Ärzte und Studierende. Wien-Leipzig, 1881., Urban & Schwarzenberg, VIII+616 p. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerinc levált.
Gaál István: Amit rosszul tudunk. Természettudományi koholmányok és balítéletek. Bp., én., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.