Kiss Dénes: Ékszeres ékeskedő. Huszonhét vers. Békéscsaba, 1977, Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 250 számozott példányban, ebből a 203. számú példány. A szerző által Grandpierre K. Endre (1916-2003) író, költő részére DEDIKÁLT példány.
Dr. Pálffy József et al.: Akinek inge vegye magára! A debreceni Dongó-színpad legjobb műsorszámai. Debrecen, 1957, Hajdú-Biharmegyei Napló. Várkonyi Károly illusztrációival. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Anatole France: Szent Miklós püspök csodája. Ford.: Pongrácz Árpád. Galantai Könyvtár 10. Bp., 1917., Galantai Gyula, 108+2 p. Kiadói szakadozott, kissé sérült illusztrált papírkötés.
Berkesi András: Vihar után. Bp.,1959., Zrínyi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé sérült papír védőborítóban.
A szerző, Berkesi András (1919-1997) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Sumonyi Zoltán: Vas István. Arcok és vallomások. Bp.,1982,Szépirodalom. Első kiadás. Kiadói papírkötés, egy kis részen a ragasztás meglazult.
A szerző, Sumonyi Zoltán (1942-) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Hérakleitos múzsái vagy a természetről. Pontos irányítás az élet célja felé. Kövendi Dénes bevezetésével. Hamvas Béla kísérőtanulmányával. A töredékek magyar fordítása a STEMMÁ-ban keletkezett. Az előszó, a hérakleitosi szöveg és fordítás végső alakítása és a hozzá csatlakozó jegyzetek Kerényi Károly munkái. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp., 1936, Officina, 92+2 p. Magyar és görög nyelven. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés.