Lengyel József: Levelek Arisztophanészhez. Lengyel József összes művei. Bp.,1972,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szerző, Lengyel József (1896-1975) Kossuth- és József Attila-díjas író, költő által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
Homér Iliása. 1-ő Füzet. I-V. ének. Görögből fordította folyó beszédben Télfy János, Pesti Egyetemi Tanár, a Páduai Academiának levelező tagja. Hellen Remekírók Magyar Fordításban 5. Ó-kori Klassikusok Pest, 1858, Lampel Róbert, (Beimel J. és Kozma Vazul-ny.), 2+101 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, szétvált kötéssel, foltos, névbélyegzővel, névbejegyzéssel.
A koppányi agától a halhatatlanságig. Tanulmányok Fekete Istvánról. Szerk.: Gáspár János. Ajka, 1997., Fekete István Irodalmi Társaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Rába György: Szabó Lőrinc. Kortársaink. Bp., 1972., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
A szerző, Rába György (1924-2011) Kossuth- és Széchenyi-díjas költő, író, műfordító, irodalomtörténész, kritikus által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
Vas István: Földalatti nap. Versek. Bp., 1965, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
Czintosszky Jenő: Oswald ujbányai jegyző német verses elbeszélése a XIV. századból. Német Philológiai Dolgozatok IX. Bp., 1914., Pfeifer Ferdinánd, 68+1 p. Kiadói papírkötés, foltos. Felvágatlan lapokkal.