Marssó József: A titokzatos alagút. Jaski István rajzaival. Fantasztikus regény. Bp.,é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói kopott, kissé foltos félvászon-kötés.
Gulácsy Irén: Förgeteg. Regény. Könyvnapi kiadás. Bp.,[1936],Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés. A szerző, Gulácsy Irén (1894-1945) által dedikált.
Verne Gyula: Servadac Hector kalandos utazása a Naprendszeren át. Átdolgozta Szász Károly. Második, egyedül jogosított képes kiadás. Bp.,[1896],Franklin. Számos egészoldalas képpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, javított címlappal, foltos lapokkal.
Rákosi Viktor: A császárok sírjai. Az ifjujság számára. Linek Lajos egészoldalas rajzaival. Bp., 1906., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen kis hiánnyal, javításnyommal.
Donászy Ferencz: Egy magyar diák élete Mátyás király korában. hn., én., kn. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, hiányzó hátsó szennylappal, hiányzó címlappal, az első lap kissé foltos, szakadozott.
Szabó Lőrinc: Kalibán! Versek. Bp., 1923, Athenaeum, 112 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, hiányos gerinccel, kissé sérült lapszélekkel.
Karácsony Sándor 7 db füzete: Az index első lapja; Hazulról az iskolába; Az index belső lapja; A pad alatti forradalom; Feketebetüs diáknaptár; Pirosbetüs diáknaptár. A Diákélet Mindennapi Problémái II., III., IV., V., VII., VIII. + Kit vegyek el? Második kiadás. Bp., 1946, Exodus. Kiadói tűzött papírkötés, közte sérültek.