Charles Dickens 3 műve: Dickens Károly: Akinek tücsök szól a tüzhelyén... Ford.: Benedek Marcell. + A harangjáték. Ford.: Balla Mihály. + Az élet küzdelmei. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é.n., Dante. Aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé sérült lapokkal.
Longosz: Daphnisz és Chloé. Marc Chagall litográfiáival, Faludy György versével. Budapest, 2001, Glória. 112p. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.
"Adj már csendességet". Gyarmati Balassa Bálint (1554-1594). Szentendre, 1994, Pontifex Kiadó. Készült 300 számozott példányban (300/127), Vincze László Műhelxében. 10p. Kiadói merített papírtokban, minden egyes lap merített papír, fűzés nélkül.
7 db erdélyi magyar népdalok, népballadák témájú, a Kriterion és Dacia kiadónál megjelent könyv: Szatmári népballadák. + Kibédi népballadák. + Virágok vetélkedése. Régi magyar népballadák. + Háromszéki népballadák. + Romániai magyar népdalok. + Égő lángban forog szívem. + Álomvíz martján. Különböző kiadások, vegyes állapotban.
Ady Endre: Jóslások Magyarországról. Tanulmányok és jegyzetek a magyar sorskérdésről. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Féja Géza. Bp., 1936., Athenaeum, 312 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, fotlos, kopott, megviselt állapotban.
Liget. Hon a hazában. Szerk.: Horgas Béla, Levendel Júlia, Horgas Edit. [Bp.], 2014., Liget Műhely Alapítvány. Kádár Béla,Scheiber Hugó,Moholy-Nagy László, Egry József, Csontváry-Kosztka Tivadar, Mednyánszky László, Szőnyi István, Czóbel Béla és mások munkáinak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály rajzaival. Bp., 1960, Magyar Helikon. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Tamási Áron: Ábel a rengetegben; Ábel az országban; Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. I., II., XIX. kötet. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 192+210p. Kiadói festett egészvászon-kötés, kissé kopott,