Vörösmarty Album. A költő életrajza és válogatott versei. Számos képpel és eredeti szövegillusztrációval. Szerk.: Salusinszky Imre. Műmellékletek nélküli, népszerű kiadás. Bp.,1909, Wodianer F. és Fiai. 240 p.+ 6 t. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Nemes Mihály, Belloni László, és Homicsko A. egészoldalas illusztrációival. Kiadói aranyozott, dombornyomott díszítésű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott
Illés Endre: Száz történet. I-II. köt. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1966, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban.
Fodor András: Ezer este Fülep Lajossal. I. köt. Bp.,1986,Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szerző, Fodor András (1929-1997) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Major Ottó:Három apokrif. A Nagy Herodes. Tibériási Justus. Szent Kelemen vallomásai. A borító illusztrációja Kondor Béla munkája. Bp., 1975., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban.
A szerző, Major Ottó (1929-1999) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Vegyes könyvtétel, 10 db:
Szentpétery Imre: A Magyar Történettudomány Kézikönyve. II. köt. 5. füzet. Bp., 1923., Magyar Történelmi Társulat, 42+5 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kis lapszéli szakadásokkal, kijáró lapokkal.;
Fábián Gyula: Különös háború. Fábiánné Biczó Ilona rajzaival. Könyvbarátok Kis Könyve. Bp., én., Magyar Könyvbarátok,(Kir. M: Egyetemi-ny.), 212 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, ceruzás jegyzetekkel a szennylapokon, névbélyegzővel.;
Bókay Árpád Dr.: Hat előadás az általános gyógyszertan köréből. Bp., 1908. Mai Henrik és Fia. Kiadói, kissé sérült papírkötésben 172p.;
Németh Gyula: Akadémiánk és a keleti filozófia. Bp., 1928, MTA, 18 p. Kiadói papírkötés.;
Mikszáth Kálmán: A kis prímás. Történeti elbeszélés az ifjúság számára átdolgozva. Zádor István rajzaival. Bp., é. n., Révai. Egészoldalas és szövegközti rajzokkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötésben.;
Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Bp., 1965, Móra. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.;
Schöpflin Aladár: Hatvani professzor feltámadása. Elbeszélések. Bp., 1923., Franklin, 126+1 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel..;
Kozma Andor: Magyar symphoniák. Bp.,1909, Athenaeum, 4+240 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, javított, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.;
1942 Magyarságtudomány. Eckhardt Sándor közreműködésével szerk.: Ortutay Gyula. I. évf. 2. sz. 1942. április. Bp., Magyarságtudományi Intézet-Franklin. Papírkötésben, kissé foltos borítóval.;
cca 1920-1930 Magyarország autótérképe, 1:400.000, Szerk.: Tallián Ferenc. Kiadja: Kir. M. Automobil Club, Bp., én., Magyar Földrajzi Intézet Rt., 1-76,81-88 p. Papírkötésben, szétvált kötéssel, kopott, foltos borítóval, hiányzó lapokkal, rossz állapotban.;
Vegyes könyvtétel, 3 db:
Wilhelm Lübke: Die Kunst der Barockzeit und des Rokoko. Vollständig neu bearbeitet von Max Semrau. Grundriss der Kunstgeschichte. IV. köt. Stuttgart, 1905., Paul Neff Verlag. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, és néhány színes táblával illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.;
Hermann Kaulbach: Bilderbuch. Berlin. é.n. Union. Német mesekönyv. Kiadói félvászon kötésben.;
2 db német orvosi könyv: Staehler, Werner: operative Cystoskopie. Leipzig, 1941. Georg Thieme; E Joseph: Kystoskopische Technik. Berlin, 1923. Springer. Kiadói egészvászon kötésben.;