1860 "Kolozsmegye fölirata a nemzetgyüléshez. Tisztelve szeretett honatyák! Midőn tizenkét évi némassága után először szólhat e megye közönsége törvényes hangon, ..." Politikai röpirat. Kolozsvár, Gámán Jánds, hajtott, kissé foltos, benne egykorú javítással, 34x21 cm
1861 A Vasárnapi Ujság teljes 1861. évi, nyolcadik évfolyama egybekötve (1.-52. sz.), egy szám hiányzik (35. sz.) Szerk.: Pákh Albert, Jókai Mór. Kiadó tulajdonos: Heckenast Gusztáv. Pest, 1861,Landerer és Heckenast, (4)+620 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal, hírekkel, érdekes írásokkal. Széchényi István emlékére készült egészoldalas illusztrációval (Emléklap az 1860. évről), valamint Kölcsey Ferenc: Hymnus c. versével, címeres, díszesen illusztrált lapon. Erősen sérült félvászon-kötésben, hiányzó gerinccel, a borító kopott, a 614. oldaltól a hátsó kötéstábla és 3 lap levált (615-620), benne több lapon szakadással, sérüléssel, egy lap sérült, hiányos (273/274), egy lap kettészakadt (363/364.), a 408-421. oldalak között hiányzó lapokkal (35. sz.), pár lap kijár és a szélein szakadásokkal, sérülésekkel (146-151,230-235, 615-618), benne pár kissé foltos lappal is, az elülső szennylap kijár és kissé hiányos.
1863 A Sürgöny című újság 3. évfolyamának egyik száma, utolsó oldalon az első cs. k. szabadalmaztatott dunagőzhajózási társaság részletes menettervével
1865 Neuer Bothe aus Mähren. Ein Haus-, Stadt- und Landsmanns-Kalender für alle Provinzen des österreichischen Gesammtreiches, auf das Jahr nach Christi Geburt 1865, welches ein Gemein-Jahr von 365 ist. Fündundsiebenzigster Jahrgang. Mit einem Titelbilde und vielen anderen in den Text abgedruckten Abbildungen. Brünn, ,Georg Gastl, 1(kétoldalas fametszetű illusztráció) t.+12+96+18 p. Német nyelven. Korabeli reklámokkal. Fametszetű egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötésben, kopott, sérült borítóval, az elülső borító levált, foltos, egykorú bejegyzésekkel, jegyzetekkel.