Negyven év a magyar szállodás- és vendéglősipar életéből. "A magyar szállodás és vendéglős" negyvenedik évfolyamának emlékére. Szerk.: Ballai Károly és Tábori Kornél. Bp.,[1938],Merkantil-ny., 232+1 p. "Iparunk jelesei" fejezetnél életrajzokkal, majd arcképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza kötéssel, volt könyvtári példány.
A jó házi konyha. Így kell főzni! A sütés-főzés tudományának új kódexe. Összeáll.: Bánffyhunyady Hunyady Erzsébet. Francia konyha. Vendéglátás c. részekkel kiegészítette: Tutsek Anna. Bp., én., Singer és Wolfner,(Hungária-ny.), XLVIII+344 p. Harmadik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel, egy-két lapon aláhúzással.
Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Cukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Reprint kiadás. Bp., 1983, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés.
Hoffmann - Wagner: Magyarország virágos növényei. Bp., 1988., ÁKV. Az 1903. évi kiadás reprint kiadása. Gazdag szövegközti, és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált műbőr-kötés.
Lakos Imréné Pécskay Ilona: Háztartási tanácsadó. Nagybánya, 1913, a szerző kiadása, 588 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, hiányzó címlappal, a lapok egy része javított (a szöveg olvasható), helyenként kissé foltos lapokkal.
Konyhaszótár - Alexandre Dumas szakácskönyve. Vál. és ford.: Szederkényi Olga. Bp., 2014, Corvina, 164 p. Kiadói papírkötés, a teljes könyv fordítva kötött.
Vegyes gasztronómiai tétel, 3 db: 1938 Meinl Gyula Rt. Háztartási tanácsadójának 1938. márc. havi étrendje, foltos, 2 sztl. lev.; Táplálkozzunk helyesen. Bp., én., Stádium. Kiadói papírkötés, leszakadt, sérült borítóval, foltos.; Hunyady Erzsébet: A jó házi konyha. Így kell főzni. I. Vegyes sütemények. Bp., én, Új Ídők. Kiadói papírkötés, foltos, rossz állapotban, a hátsó borító hiányzik, az el...