Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Fünfter Band: Kulturgeschichte. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,é.n. (cca 1875),F. A. Brockhaus, 1-4 (Vorgeschichte) +5-29 (Das Alterthum) + 30-55 (Das Mittelatler und die Neuzeit) t. Rendkívül gazdag képanyaggal, összesen 55 mets...
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, sérült, a sér...
Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven év. Ifjúkorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp., 1926., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus-ny.), 286+2 p. Harmadik, átnézett kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az átkötéskor felhasználták, az utolsó lapon kis sérülésnyommal, körbevágott, egyébként jó állapotban.
The Memory of Queen Elisabeth Preserved in Postcards. Szerk.: Hitseker Mária. Bp., 2007, Kossuth Kiadó, 157+2 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Salacz Gábor: A magyar kultúrharc története 1890-1895. Bécs, 1938.,(Dunántúli Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és nyomda Rt.-ny.), 399 p. Átkötött félvászon-kötés.
Geschichte des Kaisers Napoleon von P. M. Laurent. Illustrirt von Horaz Verznet. Leipzig, 1840., J.J. Weber Verlagsbuchhandlung, 1 (díszcímlap) t. + 1 (címkép) t. +VII+904 p. Rendkívül gazdag szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal, a díszcímlap sarkán, valamint a 9/10. lap sarkán hiánnyal, 871/872. lap aljának szélén hiánnyal, valamint a 415/416. ...
Érsekújvári codex. Első fele. Közzéteszi: Volf György. Nyelvemléktár. Kiadja: Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Bizottsága. Régi Magyar Codexek és Nyomtatványok. IX. köt. Szerk.: Budenz J., Szarvas G., Szilády Á. Bp., 1888., Hornyánszky Viktor, XXVII+5+272 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.