"Uránia" füzetek 8 db száma: A honfoglalás; Szent László és utódai; A tatárjárás és az utolsó Árpádházi királyok; A kurucok; A nőkirály és gyermeke; Az új Magyarország; A középkor története; Az ókor története. "Uránia" Magyar Tudományos Egyesület. Népszerű Tudományos Felolvasások. Bp., 1906-1911, Hornyánszky Viktor cs. és kir. udvari könyvnyomdája. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült,...
Az Athenaeum Kézikönyvtára 3 kötete: Jebb R. C.: A görög irodalom története; Wilkens A. S.: Római régiségek; M. Creighton: A római nép története. Irodalmi és Történelmi Sorozat. Bp., 1892-1905, Athenaeum. Kiadói festett egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, az egyik kötet hiányzó címlappal.
Fraknói Vilmos: Hunyadi Mátyás király. 1440-1490. [Magyar Történeti Életrajzok VI. évf. 2. kötet.] Bp.,1890, Magyar Történelmi Társulat, 416+ p. + 21 t. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Félvászon-kötés, a gerinc és az elülső borító hiányzik, az első néhány lap kijár, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
Protestáns egyházi levéltárak térképeinek katalógusa 1- 2. köt. és 2. köt. Mutatók. 1. köt.: Zsinati, Dunamelléki, Dunántúli Református Egyházkerületi Levéltárak térképei. 2. köt.: Tiszáninneni, Tiszántúli Református Egyházkerületi Levéltárak és az evangélikus levéltárak térképei. Összeáll.: Dóka Klára. Magyarországi egyházi levéltárak térképeinek katalógusa. II-III. köt. Bp., 1989., Új Magyar Köz...
Isabelle Vonéche Cardia: Magyar október, vörös zászló és vörös kereszt között. A Nemzetközi Vöröskereszt Magyarországon 1956-ban. Ford.: Csejdy László. Bp., 2006, Socio-Typo. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
Nikolaj Berdjajev: Az uj középkor. Szemlélődések Oroszország és Európa sorsán. Bp., 1935., Pro Christo Diákszövetség Szövétnek Kiadóhivatala, 122+4 p. Kiadói illusztrált papírkötésben, laza, kissé sérült kötéssel, a borító részben elvált a könyvtesttől, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.
1979 Spira György: Kossuth és az utókor. A szerző által DEDIKÁLT példány. Magyar Tudomány. Különlenyomat a 1979. 8-9. számból, 647-666 p. Kiadói papírkötés.
Forrai Sándor: Küskarácsontól sülvester estig. Egy botra rótt középkori székely kalendárium és egyéb rovásírásos emlékeink. Bp., [1985], Múzsák. Kiadói papírborítékban, kissé kopott borítóval.
Bryan Cartledge: Trianon egy angol szemével. John Lukács előszavával. Ford.: Bánki Vera. Bp.,2011,Officina. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Jobbágyi Gábor: "Ez itt a vértanúk vére". (Az 1956 utáni megtorlási eljárások). Bp., 1998, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos lapélekkel, egyébként jó állapotban.