Körner András: Hogyan éltek? A magyar zsidók hétköznapi élete 1867-1940. Bp., 2013, Corvina, 229 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Dr. Frisch Ármin: Szemelvények a Biblia utáni zsidó irodalomból. Patai József versfordításaival. Bp., 1993, Auktor. 413 p. Reprint kiadás (Bp., 1906, Pallas). Kiadói bársonykötés, jó állapotban, papír védőborítóban.
Orbánné Szegő Ágnes: A heves megyei zsidóság története a XVIII. századtól a holocaustig. Tiszafüred, 2001, Tiszafüredi Menóra Alapítvány. Kiadói papírkötés,
Tatár György: Izrael tájkép csata közben. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 2009., Kalligram. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, ceruzás bejelölésekkel, egyébként jó állapotban.
Dr. Venetianer Lajos: A zsidóság eszméi és tanai. Újpest, 1926, Dr. Venetianer Lajos Izr. Közművelődési Egyesület, 181+1 p. Harmadik kiadás. Aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval, korabeli héber tanfolyam ajándékozási bejegyzésével.
Sorsdöntő napok... Nagyünnepi machzor. A vallási elmélyülést kereső zsidó intelligencia nagyünnepi imádságos könyve. IV. köt.: Jom-kippur napjára. Ford.: Dr. Krausz Fülöp. Debrecen, é.n., Nagy Károly Grafikai Műintézete, 412 p. Kétnyelvű. Félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel és borítóval.
Guttmann Mihály-Bloch Mózes: A hálácháról. Magyar Zsidó Tudományok. 5. köt. Bp., 2009., Gabbiano Print. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 250 példányban.
Bányai Viktóra: Ezekiel Landau prágai rabbi (1713-1793) döntvényeiből. Magyarországi adatok. A szövegek kiválasztásában és értelmezésében közreműködött Shlomo J. Spitzer. Szerk.: Komoróczy Géza. Héber Kútforrások Magyarország és a Magyarországi Zsidóság Történetéhez 18. század. I. Hungarica Judaica. 22. Bp., 2008., MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói kartonált papírkötés.