Dr. Georg Seidlitz: Fauna transsylvanica: Die kaefer (Coleoptera) Siebenbürgens. von - -. Königsberg, 1891. Jartimgscje Verlagsdruckerei, 12+LVI+914+1 p.+1 t. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, 3 lap kijár.
[Ludwig Mitterpacher von Mitterburg (1734-1814)] Elementa Rei Rusticae in usum academiarum Regni Hungariae Conscripta a Ludovico Mitterpacher, de Mitternburg. Pars Prima & Pars Secunda. [Mezőgazdaság alapelemei a magyarországi akadémiák használatára. I-II. rész.] Budae, 1779., Typis Regiae Universitatis, 6 sztl. lev. +615 p; 8 sztl.+512 p. Latin nyelven. Első kiadás. A mű 3 kötetben teljes. Korabe...
[Bernstein, Aaron (1812-1884)] A természet könyve. I. kötet. 1-5. füzet. Közérdekű olvasmányok a természettudományok köréből. Bernstein A. német műve után. Ford.: Dr. Toldy László, Vértesi Arnold. Bp.,1875., Franklin, IV+108+109+5+113+7+107+5+103 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos, az elejéről 7 lap kijár.
Simon József Sándor: A spekulatív természettudomány alapgondolatai mint az egységes érzetfilozófia rendszere. Bp., 1904., Athenaeum, XII+421 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapélekkel.
Szentes Ferenc: Salgótarján és Pétervására közötti terület. 1 földtani térképpel, 4 táblával és 7 ábrával. Magyar Tájak Földtani Leírása V. Bp., 1943. Stádium, 57+(1) p. + 4 t. (kihajtható mellékletek) + 2 p. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, térképmelléklet nélkül.
Tóth Ágoston: Bevezetés a meteorológiába. Szent István Könyvek 72. sz. Bp., 1929, Szent István-Társulat, 204+1 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
A magyar természettudományi kutatás előmozdítására alakult Széchenyi Tudományos Társaság működéséről szóló jelentés. Bp., 1937, Széchenyi Tudományos Társaság (Franklin-ny.), 141 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.