L. Ombrédanne: Quelques vérités premiéres (ou soi-disant telles) en chirurgie infantile. Paris, 1939., Masson et C. Francia nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt gerinccel, névbejegyzéssel.
Gáspár Pál: A számóriások és számtörpék birodalma. A Zászlónk Diákkönyvtára 46. Bp., 1922., Magyar Jövő Ifjúsági Irodalmi Rt., 49+1 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Vegyes gyógyászattal kapcsolatos könyvtétel, 3 db: Arany György: Gyógyító természet. Bp.én.,Élet és Egészség. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal, aláhúzásokkal.; Weninger Antal: Az egészség testi és lelki forrásai. Bp., 1943 , Országos Közművelődési Szövetség. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, aláhúzásokkal.; Dr. Rosenberg...
Kubinyi Pál: A méhrák és gyógyítása klinikai tapasztalás alapján. 37, részben színes ábrával. Bp. 1907. Szerző. Pesti Lloyd Társ. ny. XXXIX. 483 l. Kötés, borító nélkül
Kaán Károly: Természetvédelem és természeti emlékek. Bp.,1931, Révai, 3-312+2 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, rossz állapotban, a borító kopott, a gerince leszakadt (de meg van), az elülső tábla leszakadt, a hátsó tábla laza, a címlap hiányzik.
Klinikai therapia. A modern orvostudomány kézikönyve. II. köt. Szerk.: Dr. Müller Vilmos. Bp., 1940, Dr. Müller Vilmos (Merkantil-ny.), (6)+868 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, kissé laza fűzéssel, helyenként a kötéstől részben elvált lapokkal.
Flammarion, Camille: A csillagok világa. (Népszerű csillagászat). I-II. köt. (egy kötetben). Ford.: Zempléni P. Gyula. Bp., 1898, Vass József Minta-Antiquariuma és Könyvkereskedése, 235+(5)+243+(3) p. Negyedik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, sérült, kissé kopott borítóval, helyenként kissé sérült lapokkal.
Victor Veau: Bec-de Liévre. Formes cliniwues - chirurgie. Avec la collaboration de Jacques Récamier. Paris, 1938., Masson et C. Francia nyelven. Kiadói papírkötésben,szakadt gerinccel, névbejegyzéssel, tulajdonosi címkével.