Maya-Mayi, a hét nővér. Ausztráliai legendák. Ford.: Muldoon Olga. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Bodrogi Tibor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos felső lapélekkel, jó állapotban.
Ligetszépe. Német népmesék a Grimm-testvérek gyűjtéséből. Ford.: Urbán Eszter. Vál.: Gyurkó László. Ortutay Gyula utószavával. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi. Bp.,1959, Európa. Átkötött kissé foltos félvászon-kötés.
A fakó lovacska. Kazah népmesék. Ford.: Balázs Béla, Geréb László, Rab Zsuzsa. Vál., az utószót és jegyzeteket írta: Kovács Zoltán. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi. Bp.,1958,Európa. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
Tábori Pál: A mafekingi fiúk. Bp., 1933, Pantheon. Székely-Kovács Olga rajzaival illusztrálva. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a hátsó kötéstábla belsején ceruzás firkával.
A cigány meg a sárkány. Püspökladányi cigány mesék. Ford.: Mészáros György, Vekerdi József. Az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. A könyv borító illusztrációja Lóránt Lilla, az illusztrációk Bartha László munkái. Népek meséi sorozat. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. egészoldalas illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos lapélekkel, jó állapotban...
Sebők Zsigmond: Dörmögő Dömötör újabb utazásai háborúban és békében. I. köt.: Dörmögő Dömötör és az angol labdarúgók. II. köt.: Dörmögő Dömötör utazása Budapest körül. III. köt.: Dörmögő Dömötör lakodalma. Moldován Béla rajzaival. Bp., 1914, Franklin. 4 egészoldalas képtáblával. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, sérült kötéssel, kijáró lapokkal, 2 hiányzó táblával,...
Széki népmesék. Gyűjtötte, sajtó alá rendezte és a bevezető tanulmányt írta: Nagy Olga. A mesék jegyzetanyagát összeállította: Nagy Olga. Bukarest, 1976., Kriterion. A borítón Korniss Péter fotójával. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító gerincén szakadással, a borítón a szakadásnál kis kopásnyomokkal.
Benedek Elek: Elek apó meséi. Első és második gyűjtemény (egy kötetben). Bp., 1903-1909, Singer és Wolfner, 45+(5)+48 p. Második kiadás. Egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval és lapokkal.
Sárkányölő ikertestvérek. Kopácsi népmesék. Gyűjtötte, sajtó alá rendezte, az utószót és a jegyzeteket készítette Katona Imre. Hagyományaink III. Újvídék, 19726., Forum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban.
Pingált szobák. Borbély Mihály meséi. Kálmány Lajos gyűjtése. Sajtó alá rendezte, az utószót és a jegyzeteket írta: Katona Imre. Bobrély Mihály életrajzát Bori Imre írta. A kiegészítő gyűjtés Beszédes Valéria munkája. Hagyományaink VI. Újvídék, 1976., Forum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.