Friedrich Leitzmann- August von Borries: Theoretisches Lehrbuch des Lokomotivbaues. Die Lokomotivkraft, die Bewegung, Führung, Ausprobierung und das Entwerfen der Lokomitven. Berlin, 1911, Julius Springer. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész saját kezű névbejegyzésével. Nagyon szép példány. Ritka!/ G...
Pólya Béla: A vízügyi igazgatás kézikönyve. Bp., 1890, Wilckens F. C. és Fia, 4+103+5 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, volt könyvtári példány.
Dr. Koós Gábor: Az áruisme kis lexikona, tekintettel a vegytani és mechánikai technologiára. Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 27-30. Pozsony-Bp., 1899, Stampfel Károly, 351 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Mindig magasabbra. 100 éves a motoros repülés. Higher and higher. The hundred years of powered flight. Szerk.: Kolta Magdolna. Bp., 2003., Magyar Fotográfiai Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, foltos lapokkal, kopott borítóval.
Magyar ipar és kereskedelem. Szerk.: Dr. Dobsa László, Máriáss Imre. Bp., 1941, Magyar Ipar és Kereskedelem. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.