Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Fünfter Band: Plastik und Malerei. Architektur. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,é.n. (cca 1875),F. A. Brockhaus, 30 (Plastik und Malerei) t.+53 (Architektur) t. Rendkívül gazdag képanyaggal, összesen 83 metszetet tartalmazó táblával illusztrált. Hiánytalan táblákkal. Német nyelven. Zweite vollständing umgearbeitete Auflage. Kiadói aranyozott, festett haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, névbélyegzővel.
H. Dolmetsch: Der Ornamentenschatz. [Ein Musterbuch stilvoller Ornamente aus allen Kunstepochen.] Stuttgart, 1888, Jul. Hoffmann. Benne 85 egészoldalas képtáblával, rajtuk litográfiákkal, közte számos chromolitográfiával. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, hiányzó elülső előzéklappal és címlappal, az első lap sarkán hiánnyal, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, 34x27 cm
György Péter, Pataki Gábor: Az Európai Iskola és az elvont művészek csoportja. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal, többek közt Gyarmathy Tihamér, Anna Margit, Korniss Dezső, Bálint Endre, Barcsay Jenő, Rozsda Endre műveinek reprodukcióival. Bp., 1990., Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóval.
Farkas Zoltán: Medgyessy Ferenc. Ars Hungarica. 5. Szerk.: Ártinger Imre. Bp., 1934., Bisztrai Farkas Ferencz,(Maretich-ny.), 1 t. +30 p. +32 t. Első kiadás. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt elülső borítóval, kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 1000 példányban.
A szerző, Farkas Zoltán (1880-1969) irodalomtörténész, irodalomkritikus, művészeti író, és Medgyessy Ferenc (1881-1958) kétszeres Kossuth-díjas (1948, 1957) szobrászművész, valamint Oltványi Imre, író álnevén Ártinger Imre (1893-1963) művészeti író, műkritikus, későbbi pénzügyminiszter, és múzeumigazgató hármas dedikációjával.
Kassák Lajos: 1 Ma. Bp., 1980, Pesti Műhely, (16) p. Második kiadás. Kassák Lajos (1887-1967) szitanyomataival. Kiadói papírkötés, fűzés nélkül. Számozott (41./300), Fajó János (1937-2018) által aláírt példány!
Gross Arnold. Gross Arnold (1929-2015) által aláírt! Szeged, 2008, Gross Arnold és a Medence Csoport Bt.. 111p. Gross Arnold műveinek reprodukcióival nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, hátsó borító alján apró sérüléssel.
Magyar művészet a világ aukciós piacán. Hungarian Art on the World Auction Markets. (1980-2004). Bp., [2005], Edition Dutka. Számos egészoldalas, színes reprodukcióval illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.