Molnár Edit: Emléktöredékek. Molnár Edit gyűjteményes fotókiállítása. Bp., 2000, Vigadó Galéria. Számos fekete-fehér fotóval. Molnár Edit (1933- ) fotóművész által Nemeskürty István (1925-2015) író, irodalom- és filmtörténész részére DEDIKÁLT példány.
Urbányi János: A reklám kézikönyve. Kereskedelmi Szakoktatás Könyvtára 5. Bp., 1930., Kereskedelmi Szakiskolai Tanárok Országos Egyesülete, (Biró Miklós-ny.),184+8 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, a borító elvált a könyvtesttől és a könyvtest szétvált, mellékletek nélkül, megviselt állapotban. A szerző, Urbányi János (1896-1955) által Viczián István (1874-1959) politikus, államti...
Layer Károly: A Herendi Porcelángyár története. Országos Magyar Iparművészeti Múzeum. Bp., 1921, Múzeumbarátok Egyesülete, 1 t.+23 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Semsey Réka: Élet-Kép-Regény. Pérei Zsuzsa életmű-kiállítása az Iparművészeti Múzeumban. Bp., 2008, Kovács Gábor Művészeti Alapítvány. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Rohrer, Hellmut; Ketelsen-Volkhardt, Anne Dore: Georg Karl Pfahler, István Nádler. Eine Ausstellung des Kunstvereins Göppingen, Städtische Galerie 18. Juni bis 18. Juli 1993. Megjelent 1000 példányban. 105p. Nádler István és Georg Karl Pfahler műveivel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus, Hegyi Lóránd és Alexander Tolnay német nyelvű írásaival. Kiadói papírkötés, hátsó borító kisebb felületi...
Wehner Tibor: Wagner János. A művész, Wagner János által aláírt! Bp., 2020, Körmendi. 207 p. Wagner János műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált kötésben, jó állapotban.
Henri Stierlin: The Art of Maya. Köln, 1994, Evergreen. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Az ötvenéves bank. A gyűjtemény. A krónika. 1950-2000. Die Fünzigjährige Bank. Die Sammlung, Die Chronik. 1950-2000. Szerk.: Grenitzer Róbert, Rubovszky Éva. Bp., 2000., MKB. Magyar és német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kartontokban, kopott tokkal és borítóval, egy-két aláhúzással.
A 200 éves Magyar Nemzeti Múzeum gyűjteményei. Szerk.: Pintér János. Bp., 2002., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.