Egri Mária: Sváby Lajos. Bp., 1995, [MOL Rt.], 100 p. Reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóval. A szerző, Egri Mária (1940-) művészettörténész által DEDIKÁLT példány.
Fábián László: A transzavantgard transzavantgárdja. Szilárdi Béla művészetéről. Bp., 2007, Orpheusz. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. A művész, Szilárdi Béla (1940-) festő-, grafikus- és fotóművész által dedikált példány.
Miller's Antiques Price Guide 1986. (Volume VII.) Compiled and Edited by Judith and Martin Miller. Maidstone, 1986., MJM Publications Ltd. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés,
Árkádia tájain. Szőnyi István és kora. 1918-1928. Szerk.: Zwickl András. In the Land of Arcania. István Szőnyi and His Circle 1918-1928. Bp., 2001., Magyar Nemzeti Galéria. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szőnyi Ottó: Régi magyar templomok. Alte Ungarische Kirchen. Anciennes Églises Hongroises. Hungarian Churches of Yore. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága/Magyar Könyvbarátok (Kir. Magy. Egyetemi Ny.). 244 p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói eredeti kissé sérült kartontokban, de egyébként jó állapot...
Schidrowitz, Leo: Sittengeschichte des Lasters. Die Kulturepochen und ihre Leidenschaften. Sittengeschichte der Kulturwelt und ihrer Entwicklung in Einzeldarstellungen. Wien-Leipzig, 1927, Verlag für Kulturforschung. Első kiadás. Számos fekete-fehér és színes illusztrációval. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel.
Hérics Nándor: A legvidámabb baROCK. Magyar,beat, pop, rock, alternatív zenei irányzatok plakátokban. hn., én., Hérics Neon Design Kft. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, az utolsó lapon aláhúzásokkal.