[Penzinger, Sebastian Heinrich] Sebastiano Henrico Penzinger: Novissimum Historiae quatuor mundi Monarchiarum, Chaldaeorum nempe, Persarum, Graecorum & Romanorum compendium, gestorum videlicet omnium imperatorum, a Nimrodo, usque ad Augustissimum, nunc Beatissmum, Josephum, Romanorum & Germanaorum Monarcham, ex quorum Actis, tamque laudabilibus Virtutibus, quam detestandis Vitiis panduntur Quinqua...
Görgey Arthur: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években. 1-2. köt. (Kiadta Brockhaus F. A. Lipcsében 1852.) Ford.: id. Görgey István. Bp.,1911, Franklin, XVI+294; VII+423 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel, ceruzás aláhúzásokkal, a II. kötetben hiányzó térképpel.
[Lázár Gyula (1841-1912)] Lázár Gyula: A török birodalom története. Történeti- , Nép- és Földrajzi- Könyvtár. XXI. Nagybecskerek, 1890, Pleitz Ferenc Pál, VIII+563 p. Második, javított kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, egy lap kijár (415/416), a hátsó szennylap alsó sarkán hiánnyal.
Margherita Grassini Sarfatti: Mussolini élete. Előszóval ellátta: Benito Mussolini. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., (1927), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 1 (Benito Mussolini arcképe, címkép) t.+286 p.+ 7 t. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kissé kopott borítóval. A mű 1927-es kiadása szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
Kolozsvári harmincadjegyzékek (1599-1637.) Pap Ferenc bevezető tanulmányával és jegyzeteivel. Bukarest-Kolozsvár, 2000., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka!
Régészeti tanulmányok I-II. köt. Szerk.: Gerevich László. I. köt.: Szőke Béla: A Honfoglaló és kora Árpád-kori magyarság régészeti emlékei. II. köt. Fehér Géza-Éry Kinga-Kralovánszky Alán: A Közép-Duna-medence magyar honfoglalás- és kora Árpád-kori sírleletei. Leletkataszter. Szerk.: Szőke Béla. Bp. 1962, Akadémiai Kiadó, 118+2 p.+XV t.; 99 p.+ 2 (nagyméretű kihajtható térkép-mellékletek, 42x59 cm...
József nádor. Egy alkotó élet írásban és képben. 1776-1847. Összeáll., a képeket vál. és a szöveget írta Lestyán Sándor. Bp. 1943, Posner. Gazdag képanyaggal. Fűzve, színes kiadói papírborítóban. Szép állapotban
Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lip...