Ifj. Wágner Dániel: Növényország gyógyszerisméje orvosok, gyógyszerészek, iparosok és kereskedők számára írta és kiadja. Pest, 1865, M. Kir. Egyetemi Nyomda, 6+433+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon kis szakadással. 'Tatár János' és 'Medzibrodszky Ignácz' gyógyszerészek ex libris bélyegzéseivel.
Dr. Niemeyer Félix: A részletes kór- és gyógytudomány tankönyve. I-II. rész. [4 kötetbe kötve.] Különös tekintettel az élettanra és kórboncztanra. Hatodik bővített és javított kiadás után fordította Lendvay Benő Tr. Kiadta tagjai számára Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat I-II. köt. Buda, 1865., M. Kir. Egyetemi Nyomda, XIV+783+1 p.; IX+810+1 p. Korabeli aranyoz...
Chernel István: Magyarország madarai I-III. (I.,II/1.-2.) köt. Állami Könyvterjesztő Vállalat reprint sorozata. Bp., 1985., ÁKV. Kísérőfüzettel. Gazdag képanyaggal illusztrált. Az eredeti, és rendkívül ritka 1899-es kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott, illusztrált műbőr-kötés, jó állapotban. Ritka!
Dr. vitéz Tátrallayay: (Wein) Zoltán: Fül-, orr-, torok- és gégegyógyászat. Gyakorló orvosoknak. Bp., 1940., Novák Rudolf és Társa, (Gyarmati és Bősz-ny.),XVI+418+1 p.+1 t. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval. A szerző, Tátrallyay Zoltán (1887-1954) által id. Verebély Tibor (1875-1941) orvos, sebész, patológus, egyetemi tanár, MTA tag részére de...
L. Ombrédanne.: Les hermaphrodites et la chirurgie. Paris 1939. MAsson et Cie. Kiadói papírkötésben kis sérüléssel a gerincen. A hermafroditák orvosi kezeléséről szóló köny v sok ábrával, fényképpel.
A Természet Világa. I-IV. köt.: A csillagos ég; A légkör; A föld és a tenger; A Föld és az élet története. Bp., 1938-1939, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel.
Reismann Adolf dr.: Magyar bábakönyv. A bábai hivatás gyakorlásáról. Budapest, 1929, Magyar Királyi Állami Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben apró sérüléssel
Statuten der Nobelstiftung und Sondersatzungen betreffend den Preis für Physiologie und Medizin. Stockholm, 1943, Karolinisches Medico-Chirurgisches Institut, 14 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.