cca 1891 A Szentföld virágai fa-borítású füzet 12 szárított virággal 13 t. Sérült gerinc / Flowers of the Holy Land. 12 dried flowers in wood covered booklet damaged spine.
cca 1900-1924 Lazaristák misszióstársaságának vagy egy tagjának könyvecskéje, sok érdekes bejegyzéssel, 1921-től naplószerűen vezetve, korabeli kopott vászonkötésben, festett lapélekkel
cca 1910-1941 Emlékkönyv. A barátság tükre. Emléklapok barátoktól és barátnőktől. Szerk.: Belicza József. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F.), 38 sztl. lev. Tízféle, színes, keretdíszes lapokkal készült emlékkönyv, nagyrészt kitöltött, a kitöltetlen lapokon, a fénykép helyén a fénykép felragasztására vonatkozó utasítással. Kiadói, préselt, festett, dúsan aranyozott egészvászon-díszkötésben, kissé k...
1920 Vészkiáltás! Huszár Károly miniszterelnök drámai felhívása, amelyben plasztikus képekkel, felszólítja az embereket, hogy aki tud segítsen a nyomorgó nincsteleneken különben társadalmi robbanás történik.. hátoldalán gyűjtőív, Huszár Károly nyomtatott aláírásával, hozzá levél, boríték 20x33 cm
cca 1920-1940 A két világháború közötti határon túli magyar irodalom lenyomata. Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak írt levelek Sándor László (1909-?) irodalomkritikus, Peéry Rezső, Győry Dezső (Wallentinyi) (1900-1974) háromszoros József Attila-díjas költő, írótól összesen 14 db levél és egy két egyéb irat.
1926 Farmos, Pest megye Deutsch Lipót gomb és díszműgyára. A gyár tervrajza 80x52 cm + hozzá 17 db fénykép a gyárban használt gépekről, hozzá a gépek részletes leírása, plusz a munkarend külön nyomtatványként
1926 Benedek Marcell (1885-1968) autográf levele ismeretlen hölgy írópalántának, aki írásairól tanácsát kérte. Benedek a levélben rokonszenvéről biztosítja az ismeretlent de kifejti neki, hogy nehéz a dolga annak, aki irodalomból akar ma megélni Magyarországon. Két beírt oldal