Zádor Anna: A klasszicizmus és romantika építészete Magyarországon. Kónya Kálmán fotóival. Bp., 1981. Magyar Helikon - Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, ceruzás aláhúzásokkal.
5 db művészeti-művészettörténeti könyv és kiadvány: Enigma. Művészetelméleti folyóirat. XXVI évf., 2019/98. sz. Több tanulmány Farkas István (1887-1944) művészetéről, fekete-fehér reprodukciókkal. Kiadói papírkötés. + Bánkiné Molnár Erzsébet (szerk.): Műtárgyak között. Ünnepi kötet a 60 esztendős Laczkó János tiszteletére.Kecskemét, 2008, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói ...
4 db magyar szobrászati könyv és katalógus: Herczeg Klára. H.n., 1996, k.n. 56 p. Kiadói papírkötés + Goda Gertrud: Varga Miklós szobrászművész. Miskolc, 2007, k.n. 104 p. Kiadói papírkötés. + Vörös Béla 1899-1983 emlékkönyv. Esztergom, 1999, Balassa Bálint Múzeum. 77p. Kiadói papírkötés. + Ninkovné K. Olga Mária: Emberközelben. Almási Gábor élete és művészete. Tóthfalu, 2003, Logos Grafikai Műhel...
Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
Vadas József: A konstruktőr. Kassák Lajos képzőművészeti munkássága. Bp.,1979, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, néhány lapon kisebb ázásnyommal.
Radocsay Dénes: Falképek a középkori Magyarországon. 1977, Corvina. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, két sérült lappal.
Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.). Harmadik kiadás Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. 192 képtáblával. Kiadói kopott aranyozott félvászon-kötés.