Books: Architecture, Art

Number of items: 191

Zádor Anna: A klasszicizmus és romantika építészete Magyarországon. Kónya Kálmán fotóival. Bp., 1981. Magyar Helikon - Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, ceruzás aláhúzásokkal.
16711.

1 000 HUF
2,59
2,86

5 db művészeti-művészettörténeti könyv és kiadvány: Enigma. Művészetelméleti folyóirat. XXVI évf., 2019/98. sz. Több tanulmány Farkas István (1887-1944) művészetéről, fekete-fehér reprodukciókkal. Kiadói papírkötés. + Bánkiné Molnár Erzsébet (szerk.): Műtárgyak között. Ünnepi kötet a 60 esztendős Laczkó János tiszteletére.Kecskemét, 2008, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói kartonált papírkötés. + Máténé Szabó Mária (fel.szerk.): Művészeti tárló - Népművészeti baráti kör. Bp., 1987, Hazafias Népfront XIV. kerületi Bizottsága. Kiadói kartonált papírkötés. + Rockenbauer Zoltán (szerk.): Újraértelmezett hagyomány. Bp., 2015, Műcsarnok. Kiadói papírkötés. + Kerny Terézia: Aquila János. Bp., 2015, Műcsarnok. Kiadói papírkötés.
16712.

5 db művészeti-művészettörténeti könyv és kiadvány: Enigma. Művészetelméleti folyóirat. XXVI évf., 2019/98. sz. Több tanulmány Farkas István (1887-1944) művészetéről, fekete-fehér reprodukciókkal. Kiadói papírkötés. + Bánkiné Molnár Erzsébet (szerk.): Műtárgyak között. Ünnepi kötet a 60 esztendős Laczkó János tiszteletére.Kecskemét, 2008, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói ...

1 200 HUF
3,11
3,43

4 db magyar szobrászati könyv és katalógus: Herczeg Klára. H.n., 1996, k.n. 56 p. Kiadói papírkötés + Goda Gertrud: Varga Miklós szobrászművész. Miskolc, 2007, k.n. 104 p. Kiadói papírkötés. + Vörös Béla 1899-1983 emlékkönyv. Esztergom, 1999, Balassa Bálint Múzeum. 77p. Kiadói papírkötés. + Ninkovné K. Olga Mária: Emberközelben. Almási Gábor élete és művészete. Tóthfalu, 2003, Logos Grafikai Műhely. 91p. Kiadói papírkötés.
16713.

4 db magyar szobrászati könyv és katalógus: Herczeg Klára. H.n., 1996, k.n. 56 p. Kiadói papírkötés + Goda Gertrud: Varga Miklós szobrászművész. Miskolc, 2007, k.n. 104 p. Kiadói papírkötés. + Vörös Béla 1899-1983 emlékkönyv. Esztergom, 1999, Balassa Bálint Múzeum. 77p. Kiadói papírkötés. + Ninkovné K. Olga Mária: Emberközelben. Almási Gábor élete és művészete. Tóthfalu, 2003, Logos Grafikai Műhel...

1 200 HUF
3,11
3,43

2 db Lukoviczky Endre szentendrei képzőművész munkásságát bemutató könyv és katalógus: Lukoviczky Endre. Város - tér - vízió. Bp., 2009, k.n. (Pauker). 128p. Kiadói papírkötés. + Lukoviczky Endre. Kis-nagy képek. Bp., 2014, Pauker Holding. 63p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
16714.

1 200 HUF
3,11
3,43

Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
16715.

1 400 HUF
3,63
4,00

2 db szabás varrás könyv: Burda - nagy kézimunka könyv; Szabás-varrás Burda módra + 2 db Burda újság
16716.

800 HUF
2,07
2,29

Vadas József: A konstruktőr. Kassák Lajos képzőművészeti munkássága. Bp.,1979, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, néhány lapon kisebb ázásnyommal.
16717.

1 400 HUF
3,63
4,00

Kelemen Lajos: Művészettörténeti tanulmányok. I-II. köt. Bukarest, 1977-1982, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, sérült kiadói papír védőborítóban.
16718.

1 400 HUF
3,63
4,00

16719.

1 000 HUF
2,59
2,86

Keserü Katalin (szerk.): Kígyós. Pécs, 1989, Pannónia Könyvek. 121p. Életműkatalógus. Fekete-fehér képekkel, Kígyós Sándor (1943-1984) műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16720.

1 000 HUF
2,59
2,86

Radocsay Dénes: Falképek a középkori Magyarországon. 1977, Corvina. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, két sérült lappal.
16721.

1 200 HUF
3,11
3,43

Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.). Harmadik kiadás Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. 192 képtáblával. Kiadói kopott aranyozott félvászon-kötés.
16722.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF