Szemenkár Mátáyás (szerk.): Varga Imre. Bp., 1998, Szemimpex. A válogatott bibliográfiát és a mellékletet Kratochwill Mimi állította össze. Varga Imre szobrászművész (1923-2019) által dedikált, valamint Kratochwill Mimi és az egyik fényképész, Ruska Judit által aláírt! 97p. Fekete-fehér képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Jávor Anna: Johann Lucas Kracker. Egy késő barokk festő Közép-Európában. Bp., 2004., Enciklopédia Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Kolozsváry Marianna: Bálint Endre. (1914-1986.) A nyolcadik templom. Kiállítási katalógus. Bp., (2014), Magyar Nemzeti Galéria. 347 p. Gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
Die Votivkirche in Wien. Denkschrift des Baucomités veröffentlicht zur Feier der Einweihung am 24. April 1879. Verfaßt: Dr. Moritz Thausing. Wien, 1879., R. v. Waldheim. Német nyelven. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Niilo Valonen: A finnugor népek népművészete. Helsinki., 1978, Otava és Corvina. Ford.: Lehtinen Ildikó. Rácz István fotóival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói papír védőborítóval
Genthon István: Az új magyar festőművészet története 1800-tól napjainkig. A Magyar Szemle könyvei XI. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. Tulajdonosi névbejegyzéssel, 86 képmelléklettel. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.