A tekintet szintaxisa. Francois Molnar válogatott tanulmányai a kortárs művészet tükrében. szerk: Faludy Judit. Bp., 2011. MTA MKI. Kiadói papírkötésben ajándék CD melléklettel
A Vitéz László Színházától a Nemzeti Bábszínjátékig. Magyar bábművészeti antológia. Vál., szerk., jegyzetekkel ellátta és az előszót írta: Galántai Csaba. Bp., 2012., Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet. Kiadói papírkötés.
Domanovszky György: A két faragó Kapoli. Magyar Népművészet. XX. Bp., 1955., Képzőművészeti Alap. Francisci József fotóval. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal, az elülső borítón kis gyűrődésnyommal. . Megjelent 1600 példányban.
Manga János: Egy dunántúli faragó pásztor. Magyar Népművészet. XVI. Bp., 1954., Művelt Nép, 32 p.+ XXIV (fekete-fehér képtáblák) t. Csikós Tóth András szövegközti rajzaival. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
Józsa Judit: Múzsák kertje. Bp., 2006, a szerző kiadása. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Józsa Judit kerámiaszobrász, a kötet szerzője által DEDIKÁLT példány.
Tóth István: A magyar díszítés alapformái. Kolozsvár, 1939, Minerva. Első kiadás! Későbbi félvászon kötés, az eredeti sérült illusztrált papírborító bekötve, helyenként kissé foltos lapokkal.
Ünver Oral: Turkish shadow play. Karagöz. Ankara, 2009, Ministry of Culture and Tourism Publications. Angol nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott, 04443. számú példány.
Schultz Alwin: Bevezetés a művészetbe. Átdolgozta: Lázár Béla.Bp., 1922, Pantheon, 194+2 p. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett felső lapélekkel, apró kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.