1883 Gyümölcsészeti és kertészeti füzetek. 1-12. füzet. Szerk.: Villási Pál. Kiadja az Országos Magyar Gazdasági Egyesület. Bp., 1883, Wilckens és Waidl, 384+8 p. + X (kromolitográfiák) t. Eredeti kiadói papírkötésekben, közte szakadt borítókkal, egy füzetről a borító leszakadt (XI.), egy füzetről az elülső borító leszakadt (XII.), 4 borítón kis hiánnyal, két hiányzó táblával (VII., X.), foxing fo...
Gyakorlati gazdalexikon. Százkét munkatárs működésével szerk.: Mille Géza, Mayer János. 1-2. kötet. Bp.,[1927.], Sylvester-ny., XV+587+5; XV+593-1452+4 p. Nagyon gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
Kézikönyv csokoládésütemények készítéséhez. Bp., én., Meinl Gyula Rt. Kakaó és Csokoládégyára, 32 p. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé foltos borítóval.
Somogyi Imre: Kertmagyarország felé. Bp., 1942, Magyar Élet,(Pesti Lloyd-ny.), 127+1 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, foltos, névbélyegzővel és névbejegyzéssel. A szerző, Somogyi Imre (1902-1947) által Gundel Ferenc (1917-1984), Gundel Károly (1883-1956) vendéglős, gasztronómiai író fia részére dedikált példány.
Rügy- és levélkulcs a magyar birodalomban honos és honosított fásnövények meghatározására. Szerk.: Dietz Sándor. Bp., 1882, Országos Erdészeti-Egyesület, (M. Kir. Államnyomda), 100 p. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval,körbe vágott példány, kijáró lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel, volt könyvtári példány. A szerző általi töredékes dedikációval.
Gazdasági káté. A növénytermelés, állattenyésztés és üzletvitel legfontosabb szabályai kérdések és feleletekben. Ed. Teisserenc de Bort "Petit questionnaire agricole" c. műve nyomán összeállították: Sporzon Pál, Ébner Sándor. Magyar-óvár, 1884, Szerzői, 2+IV+2+174 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésm kissé kopott, kissé foltos borítóval, magánkönyvtári példány.
Ballner Károly: Magyar-angol gasztronomia dióhéjban. 300 angol szó pincérek számára a kiejtés megjelölésével. H.n., 1937, szerzői. 16p. Kiadói papírborítóban, sérült lapokkal és borítóval.