Magyarok a Kárpát-medencében. Szerk.: Glatz Ferenc. História könyvek. Bp., 1988, Pallas Lap- És Könyvkiadó, 335 p. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, használt állapotban.
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., (1911), Wodianer F. és Fiai, 1 t. + 217 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányos címlappal, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
Cserei Mihály: Erdély históriája. [1661-1711] Sajtó alá rendezte, bevezetőt és a jegyzeteket írta: Bánkúti Imre. Bp.,1983, Európa. Kiadói egészvászon-kötés.
Angyal Dávid: A vallási küzdelmek százada - Magyarorország története II. Mátyástól III. Ferdinánd haláláig. A magyar nemzet története VIII. köt. Bp., én., Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó címlappal.
Kossuth Lajos Iratai. IV. kötet: Történelmi tanulmány: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894, Athenaeum, XXI+552 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, jó állapotban.
Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból I. kötet. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. Bp., 1880, Athenaeum, 1 t.+XXX+2+512 p. Korabeli vászon-kötés, jó állapotban
Helyünk Európában. Nézetek és koncepciók a 20. századi Magyarországon. I-II. kötet. Válogatta és szerkesztette: Ring Éva. A bevezető tanulmányt írta: Berend T. Iván. Bp, 1986, Magvető. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.