Porretti, Ferdinando: Prosodia della lingua Latina che forma la seconda parte della Gramatica gi? uscita per la prima volta l'Anno 1729. Dettata per interrogazione, ad uso del N. H. Giovanetto Angelo Quirini. Padova, 1749. Conzatti, Korabeli papírkötésben
Goethe's Hermann und Dorothea mit acht Bildern von Arthur Freiherr von Bamberg nach den Original-Oelgemälden in Lichtdruckt hergestellt. Mit Ornamentstücken von Adolf Schill. Berlin, 1888, G. Grote'sche. 8 egészoldalas képtáblával. Német nyelven. Kiadói festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy kijáró táblával, 37x28 cm
Cicero, Marcus Tullius: M. Tullii Ciceronis Drey Bücher de Officiis und andere philosophische Schriften de Senectute, Amicitia, Paradoxa, und Somnium Scipionis (.) Nebst zweyen vollständigen Real- und Verbal- Lateinisch- und Teutschen Registern. Magdeburg, 1747. Renger. Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben, első két lap alja levágva. Rézmetszetű címképpel.
Rousseau, J. J.: La nouvelle Heloise, ou lettres de deux amans, habitant une petite ville au pied des Alpes. Lausanne, 1794, Chez e prieur. 1t (litho címkép) + LII + 252p. + 1p. Korabeli, kissé sérült, aranyozott egészbőr kötésben
Wilhelm Hauff: Drei Märchen. Mit 16 Originallithographien und Buchschmuck von Fritzi Löw. Wien, én.,Anton Schroll&Co., 241+1 p. + 16 (színes litográfiák) t. Német nyelven. Friederike ,,Fritzi" Löw (1892 -1975 ) illusztrátor, grafikus, Wiener Werkstätte tag 16 színes litográfiájával. Átkötött egészvászon-kötés, az elülső táblán az eredeti illusztrált papírborítóval, egy lap szakadt.
Eichendorff-Lieder. Auf Stein gezeichnet von Hermann Grom-Rottmayer geschrieben von Jutta Schulhof. Wien,én.,Carl Konegen, 30 p. Oldalszámozáson belül 6 színes egészoldalas litográfiával. Német nyelven. Egészvászon-mappában.
Heine-Lieder. Auf Stein gezeichnet von Hermann Grom-Rottmayer geschrieben von Jutta Schulhof. Wien,én.,Carl Konegen, 30 p. Oldalszámozáson belül 6 színes egészoldalas litográfiával. Német nyelven. Egészvászon-mappában.
3 db modern Szaúd-Arábiával kapcsolatos könyv: Arab nyelvű kiadvány az ország történelméről, gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, borító hátoldala kissé foltos. + Kyle L. Pakka: The energy within. A photo history of the People of Saudi Aramco. Dahahran, 2006, Saudi Aramco. 153p. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborí...