Jurij Davidov: Lombvesztő idő. Ford.: Harsányi Éva. Világkönyvtár. Bp.-Uzsgorod, 1983, Magvető-Kárpáti Kiadó, 678+2 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Victor Hugo: A nyomorultak. I-VIII. rész (4 kötetben.) Ford.: Éber László, Csillay Kálmán. Schöpflin Aladár bevezetésével. Prihoda István illusztrációival. Bp.,(1943),Csokonai. Második kiadás. A papír védőborítókon Byssz Róbert illusztrációival. A papírborítón Victor Hugot- ábrázoló grafikával. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítókon kis kopásnyomokkal, kis sérülésekke...
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., [1935], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 312 p. Első kiadás. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott, foltos borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
6 db könyv - Vadon nőtt gyöngyvirág; Életre hívó halotti beszéd; Szelíd sárkányok; Lenin, október; Öt férfi komoly szándékkal, A hajrá három pillanata. Kötetenként változó kötésben és állapotban.