Hópihe Karácsony. Összeáll.: Csörgő Anikó. Bp, 1993, Dunakanyar 2000 Könyvkiadó. Füzesi Zsuzsa rajzaival illusztrálva. Kartonált papírkötésben. A kissé koszos borító közepén hajtásnyommal, de belül jó állapotban.
Vas István: Kettős örvényben. Bp.,1947,Franklin, 216 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító szakadt. A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány. Benne Makay Gusztáv ceruzás jegyzeteivel papírlapokon.
Nagy Lajos: Farkas és bárány. Bp., 1948., Révai. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kettészakadt papír védőborítóval. A szerző, Nagy Lajos (1883-1954) Kossuth-díjas magyar író, publicista által Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) író, műfordító és kritikus részére dedikált példány.
Szabó Sándor: "Országom visszanyertem én...". Bp., 1994, Nap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Szabó Sándor (1915-1997) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, érdemes- és kiváló művész által dedikált példány.
Vargha Kálmán: Álom, szecesszió, valóság. Tanulmányok a huszadik századi magyar prózaírókról. Elvek és Utak. Bp., 1973., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban. A szerző, Vargha Kálmán (1925-1988) irodalomtörténész által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Gyergyai Albert: Anyám meg a falum. Bp.,1972,Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt, kissé foltos papír védőborítóban. A szerző, Gyergyai Albert (1893-1981) író, irodalomtörténész által dedikált példány.
Kormos István: Szegény Yorick. Bp.,1971,Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. megjelent 2900 példányban. A szerző, Kormos István (1923-1977) magyar költő, író, műfordító által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.