Réthey Prikkel Miklós: Rákóczi kis úrfi. (Élő népköltészet Akasztón - balladák és balladás dalok). Akasztó, 1992, Alfa Kiadó, 419 p. Kiadói papírkötés, helyenként foltos lapokkal. Megjelent 1500 példányban. A szerző által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró ('56-os eseményekben való részvételért halálra, majd életfogytiglanra ítélték, később kegyelemben részesült) részére DEDIKÁLT p...
József Attila válogatott versei. Barabás Tibor, Keszi Imre, Németh Andor válogatásában. Bp., é.n., Cserépfalvi (Forrás-ny.), 94+2 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval.
Csorba János: Bár emlékezete maradjon meg.... Szerkesztette és a dallamokat lejegyezte: Sebő Ferenc. Budapest, 2006, Helikon. CD melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Mint én, földmíves költő... Szemelvények Gózon István parasztverselő elbeszélő költeményeiből. Nagy Czirok László gyűjtéséből összeállította és bevezetővel ellátta: Janó Ákos. [Bp., 1959.], Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum-ny. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Prigogine, Ilya - Stengers, Isabelle: Az új szövetség. A tudomány metamorfózisa. Ford.: Dévényi Levente. Bp., 1995, Akadémiai Kiadó, XXV+337+1 p. Kiadói papírkötés.
Kaczér Illés: Khafrit, az egyiptomi asszony. Bp., é.n., Biró Miklós, 245+2 p. Negyedik kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, az eredeti illusztrált papírborító bekötve, a címlap hiányzik.
E[rnst] T[heodor] A[madeus] Hoffmann: Muzsikus-történetek. Ford.: Cserna Andor. Kis Helikon 12. Bp.,1921,Rózsavölgyi, 149+2 p.+6 (Szakmáry István fekete-fehér illusztrációi) t. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent "3100 példányban. 3000 példányt félfamentes nyomópapíron, 100 példányt pedig könyvbarátok részére merített papír. Ezt a 100példányt kézzel írott sorszámokkal látták el." Ez számozatlan pé...