Kádár László: A magyar nép tájszemlélete és Magyarország tájnevei. Bp., 1941., Országos Táj- és Népkutató Intézet, 23+1 p. + 1 (Magyarország tájai kihajtható térkép, 1:2700.000, Szerk.: Kádár László, 27x36 cm.) Kiadói papírkötés.
Martin Johnson: Afrika csodavilága. Az "elefántok" új kiadása. Fordította Ruzitska Mária. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
Szinnyei József: Az ezer tó országa. (Finnország.) Bp., 1882., Franklin, VI+496 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, volt könyvtári példány, laza fűzéssel.
Wagner Richárd: A magyar alföld szélviszonyai. A Szegedi Alföldkutató Bizottság Könyvtára III. Szakosztály Közleményei. 9. sz. Szeged, 1931., Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 33+1 p. + 4 (kihajtható térkép-mellékletek.) t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Lippay Lajos: Három világrész partjain. Utirajz. Bp., é.n., Magyar Katolikus Írók Könyvei. Kiadói egészvászon kötésben, a szerző fényképfelvételeivel illusztrálva
Novák László: Fejfák a Duna-Tisza közén. Arany János Múzeum Kismonográfiái 1. Nagykőrös, 1984, Arany János Múzeum. Második kiadás. Számos fekete-fehér képpel illusztrált .Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel. Megjelent 1000 példányban.
Margócsy József: Utcák, terek, emléktáblák. II. kötet: Újabb fejezetek a régi Nyíregyháza életéből. Nyíregyháza, 1986., Nyíregyháza Városi Tanács V.B. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Benne Nyíregyháza térképpel. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.