10339.
410. Closed Online auction
Paintings and graphics - "signed" or "without sign"
16 000 HUF
41,45 EUR, 45,71 USD
Mongol thangka: Mahakala , vegyes technika, kissé sérült, üvegezett fa keretben, külső méret: 13x15 cm Mahakala a hinduizmus és a tantrikus buddhizmus közös istensége. A buddhizmusban Mahakala Visnu egy heves formája, míg a hinduizmusban Mahakala Siva és Visnu (Narasimha) heves megnyilvánulása, és Mahakala istennő hitvese; a saktizmus Kalikula szektájában jelenik meg a legjelentősebb formában. Mahakala a Vajrayana, a kínai ezoterikus és a tibeti buddhizmusban (lásd Citipati), valamint a Chan és a Shingon hagyományokban dharmapala néven ismert védőistenségként is megjelenik.